Warszawskie Dni Akwarystyki to największe wydarzenie akwarystyczne w Warszawie, które każdego roku w trakcie Dni SGGW odbywa się na Wydziale Nauk o Zwierzętach w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

W ramach nadchodzącej, czwartej edycji wydarzenia, które odbędzie się 20-21 maja 2017 przewidziano następujące inicjatywy:

  • IV Warszawska Konferencja Akwarystyczna 
   Jedyna konferencja naukowa w Polsce poświęcona akwarystyce, podczas której swoje prace przedstawiają studenci i pracownicy uczelni wyższych, a także specjaliści z całego świata. Tematem wiodącym nadchodzącej edycji konferencji będzie Środowisko naturalne zwierząt akwariowych.
  • Międzynarodowa Wystawa Akwariów

   Największa wystawa akwarystyczna w Warszawie ukazująca różnorodność zwierząt wodnych i zamieszkiwanych przez nie środowisk z różnych zakątków świata. Zaprezentowane zostaną na niej zarówno gatunki zwierząt egzotycznych, rodzimych, jak i inwazyjnych.

  • Konkursy

   W trakcie Warszawskich Dni Akwarystyki każdego roku odbywa się kilka konkursów skierowanych do aktywnych uczestników wydarzenia, jak również zwiedzających.

Cel
Celem Warszawskich Dni Akwarystyki jest zapoznanie uczestników z biologią i ochroną gatunkową, a także różnorodnością organizmów wodnych i ich środowiska, jak również umożliwienie zdobycia cennych kontaktów, przydatnych w realizacji celów życiowych i naukowych.

Inicjatywa skierowana jest głównie do studentów, młodzieży szkolnej, pracowników naukowych, akwarystów oraz osób zainteresowanych tematyką akwarystyki, inżynierii środowiska, ochrony przyrody i polskich wód. Zapraszamy całe rodziny!

Miejsce i termin wydarzenia
Wydarzenie odbędzie się 20-21 maja 2017 na Wydziale Nauk o Zwierzętach (Budynek 23) przy ul. Ciszewskiego w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Organizatorzy
Samodzielny Zakład Ichtiobiologii, Rybactwa i Biotechnologii Akwakultury SGGW oraz Rafał Maciaszek – Hodowla Krewetek Akwariowych Kumak Shrimp

Wydarzenie jest otwarte, a udział w nim bezpłatny.

Dodaj komentarz